Polyurea Nedir?

//Polyurea Nedir?

Polyurea Nedir?

Polyurea Nedir?  Polyurea Özellikleri Nelerdir?  Uygulama Alanı ve  Nasıl Uygulanır?

Polyurea, isosiyanat ve poliamin karışımından oluşan, sprey yöntemi ile uygulanan, limitsiz uygulama kalınlığı olan ve birçok yüzeyde uygulanabilen en son teknolojiye sahip yüksek performanslı bir izolasyon ve kaplama malzemesidir.

Polyurea çift komponentlidir. Diğer yalıtım sistemlerine göre daha çok tercih edilen ve oldukça işlevsel olan Polyurea’da üç çeşit sprey polyurea sistem vardır. Bunlar, Alifatik polyurea sistemler, Aromatik polyurea sistemler ve Polyaspartic polyurea sistemlerdir.

Polyurea Özellikleri

Su yalıtımı ve zemin kaplaması yapımını sağlayan ileri teknoloji yalıtım sistemidir.
Her türlü yatay ve dikey yüzeylerde rahatlıkla uygulanabilir. Uygulama alanında oluşabilecek herhangi bir probleme karşı kırma dökme işlemi yapılmadan çözüme kavuşturulmasına olanak sağlar.
Polyurea’nın tek parça kullanılması durumunda ek yeri hiçbir şekilde oluşmaz.
Yüksek esnekliğe sahiptir. Aşınma dayanıklılığı yüksek, çatlama ya da kırılma yapmayan bir yalıtım sistemidir.
Renk seçenekleri bulunmaktadır.
Her türlü asit ve kimyasal oluşumlarına karşı dayanıklı olan malzemelerdir.
Çok hızlı bir şekilde kürlenir.
Solvent ve katalist içermez. Bu sebeple insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz.
Yüksek sıcaklıkta ve nemde uygulama yapılabilir.
Kısa zamanda uygulama yapılabilmektedir. Bu sebeple uygulama yapılan alanın birkaç dakika içinde kullanılmasını sağlamaktadır.
Polyurea Uygulama Alanları

Polyurea, izolasyon seçeneklerinin ilk sıralarında yer almakta olup birçok farklı alanlarda kolay ve hızlı uygulanabilmesi ile günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım alanlarının başında en çok teras ve çatılar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra su depoları, balkonlar, otoparklar, gemi ve tekne yüzeyleri, dış cephe, ıslak hacimli alanlar ve havuzlar gibi çok çeşitli alanlarda rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Polyurea Nasıl Uygulanır?

Öncelikle Polyurea makinası ile uygulamaya başlamadan önce muhakkak uygulamanın yapılacağı alanın yüzeyinin temiz olması gerekmektedir. Eğer alanda çukurluklar var ise bu alanlar doldurulduktan sonra polyurea uygulamasına geçilmelidir. Sonrasında Polyurea mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel makine ve 2 bileşenli sıvı polyurea malzemesinin, ısıtıcılı hortum vasıtasıyla uygulanacak alana taşınması ve solventsiz epoksi astar uygulamasına başlayarak istenilen kalınlığa ulaşıncaya kadar uygulamaya devam edilir. Bütün işlemler tamamlandıktan sonra Polyurea uygulama işlemi başarılı bir şekilde tamamlanmış olur.

Polyurea Makina Çeşitleri ve Özellikleri
2017-09-05T16:36:05+00:00 Yorum yok

Yazar Hakkında:

Siz de fikrinizi belirtin